W dniu 14 września 2019 braliśmy udział w imprezie zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Rogalinie. W dniu tym odbywał się tam "Bieg o Liść Dębu" oraz piknik dla uczniów i rodziców tej szkoły.

Zaskakująco duża frekwencja młodziezy, wspaniałe zorganizowanie się rodziców i grona pedagogicznego sprawiło, że impreza była bardzo udana i licznie odwiedzana przez dzieci, młodzież i dorosłych. Na imprezie zauważyłem także nowego prooboszcza parafii św. Marcelina w Rogalinie ks. Adama Pawłowskiego. O nowym proboszczu  więcej można przeczytać pod linkiem https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/rogalin-ksiadz-adam-pawlowski-rozdawal-pieniadze-na-mszy/eg5tyte Pokusiłbym się aby nazywać go żartobliwie ks. Adamem "stówą".

Podczas imprezy można było dobrze zjeść, napić się lemoniady, kupić baloniki, zagrać w gry i zabawy przygotowane dla wszystkich no i oczywiście wziąć udział w biegu. Zainteresowanych odsyłam na strony szkoły, gdzie zapewne znajdą się wyniki i relacje z imprzy.

Z naszej strony w imprezie wzięli udział: Konrad SP3GZJ, Bogdan SP3DOG, Paweł SP3NUR, Jacek SP3NUH, Adam SP3WXK, Filip i Kamil (jeszcze chyba bez znaku). Antena zawisłą pomiędzy budynkiem szkoły a drzewem na linii wschód zachód i umożłiwiła na nawiązanie kilkunastu łaczności krajowych i zagranicznych. Całości szczęścia dopełniła przepiękna pogoda. Imprezę zaliczamy do bardzo udanych i już teraz mówimy, że wrócimy do Rogalina za rok.

Z ciekawostek mogę dopowiedzieć, że w Rogalinie znajduje się pomnik żołnierzy poległych w 1848r - okresie Wiosny Ludów. Pobliska Mosina trzy (pięć) dni była stolicą Polski (tak, tak nie mylę się - była to tzw. Rzeczpospolita Mosińska).Poza tym w Rogalinie znajdziemy wspaniały pałac, kościół, dęby Lech Czech i Rus, przepiękne łąki nadwarciańskie i liczne pamiątki po rodzinie Raczyńskich. Wszystkich zapraszam do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca związanego z historią Polski.

Adam sp3wxk