Nadeszła pora na pierwszą zagadkę w konkursie D-Day. Dzisiaj od 16-18 seanse łączności związane z Monte Cassino. Kliknij obok i poznaj zadanie Zagadka nr 1.html

 

Jesteśmy aktywni jako SN100AP - znak związany ze stuleciem Aeroklubu Polskiego w Poznaniu.
Szczególnie ciekawy będzie 25 maja 2019 roku.
Wiecej ciekawych informacji znajdziecie WŁAŚNIE TUTAJ

Zapraszamy do "polowania" na falach eteru - czeka atrakcyjna karta QSL.

 

UWAGA

W wyniku wiosennych porządków w klubowym magazynie mamy do upłynnienia sprzęt w  cenach do uzgodnienia (a może uznać go za bezcenny?). Nie przewidujemy wysyłki, kontakt osobisty w klubie SP3ZAC w piątki od 18:00 Poznań ul. Osinowa 14 (z tyłu pawilonu), ewentualne pytania na email klub@sp3zac.pl . Dojazd na Dębiec tramwajem 2,9,10 autobusy 171, 176 lub każdym numerem taksówki.

Koleżanki i Koledzy krótkofalowcy, Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC z Poznania, wraz z 100 Poznańską Drużyną Harcerzy i Grupą Rekonstrukcji Historycznej GRH 44/100, chcą zaprosić Was do udziału w konkursie krótkofalarskim organizowanym z okazji 75 rocznicy kilku wydarzeń historycznych......więcej>>>.

Zasady udziału w konkursie DDay 2019 znajdziesz tutaj oraz w zakładce ZAWODY.

Dziękujemy za udział w zawodach "Dzień Myśli Braterskiej". Wykaz stacji które nadesłały dzienniki znajdziecie tutaj

Ze względu na obowiązujące przepisy, prosimy nie przesyłać z wynikami zawodów swoich danych osobowych (imię, nazwisko, adre i tel.). W przypadku takiej potrzeby będziemy odpisywać na emaile z prośbą o podanie swoich danych osobowych w konkretnym celu oraz wyrażenie każdorazowo zgody na ich wykorzystanie w tym konkretnym celu.

W zakładce "Regulaminy" dostępne są aktualne informacje - regulaminy zawodów organizowanych przez nasz Klub.

W dniu 27.12.2018 odbyły się kolejne zawody HOŁD POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM 1918/1919. Wyniki znajdują się  tutaj

 

Zakończyliśmy pracę spod znaku

 

 Wybuch Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia 1918 r. w dziejach naszego narodu był wydarzeniem szczególnym. Był to najważniejszy zryw niepodległościowy na terenie zaborów, który zakończył się zwycięstwem. Dzięki niemu Wielkopolanie odzyskali wolność, a ziemie  stanowiące kolebkę państwowości polskiej wróciły do Macierzy. Bez zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego Polska nie mogłaby się odrodzić jako kraj w  pełni niepodległy.                     

GREATER POLAND UPRISING 1918-1919

From  January 1th, to  December 31th, 2018, we will use call sign SN100PW on the occasion of the 100th anniversary of the outbreak of the Greater Poland Uprising.

In the history of our nation the Greater Poland Uprising, on December 27th, 1918, was a special event. The purpose of the uprising was to liberate Greater Poland and Pomerania from German rule. It was the only uprising that ended in victory. Thanks to this, the citizens of Greater Poland gained freedom in 1918 and the land of freed territory was returned to Motherland of independent Poland.